Ağır yük taşımacılığı hizmeti, taşımacılık sektöründe belirli standartlar nedeniyle ortaya çıkmış bir hizmet türüdür. Bunu şu şekilde özetlemek mümkündür:

Taşımacılık sektörü belirli kurallar dâhilinde işler. Örneğin nakliyat işlemleri belirli standartlar çerçevesinde yürütülür ve her firmanın bu standartlara uyması yasal zorunluluktur. Söz konusu taşımacılık işlemi, belirlenen bu kurallar ve bu standartların dışında ise ürünlerin farklı şekillerde nakliyesi sağlanmalıdır. Standart dışı yüklerin standart araçlarla taşınamadığı durumlarda başvurulan hizmet ise ağır yük taşımacılığı hizmeti/ nakliyatı olarak adlandırılmakta, bu taşımacılık türüne uygun olarak yüklerin taşınması sağlanmaktadır.

Rensa Taşımacılık’ın Ağır Yük Taşmacılığı İlkeleri

Rensa Taşımacılık olarak sizlere sunduğumuz ağır yük taşımacılığı hizmetini standardın dışındaki bir nakliye yöntemi olarak açıklamamız mümkündür. Standartların dışındaki kilogramlara sahip olan ağır yüklerin, kara yollarının verdiği izinler doğrultusunda gerçekleştirilmesi gerekmekte,  belirlenen prosedürlerin atlanmadan gerçekleşmesi beklenmektedir.
Örneğin ağır yük taşımacılığı hizmetinde kullanılan araçların uzunluk, yükseklik ve ağırlık bakımından standart olmayan ölçülere sahip yükler için özel üretilen römorklarda oluşan ve adına lowbed denilen araçlarla yapılması yasal bir zorunluluk olarak görülmekte, bu hizmeti veren şirketlerin de bu araçlara sahip olması beklenmektedir. Yüklerin ve araçların da standart dışında olması nedeniyle bu araçların sürücülerinde bu araçları kullanabildiklerini beyan eden özel olarak alınmış belgeler olması beklenmektedir.

Yol Analizi

Rensa Taşımacılık, ağır yük taşımacılığı hizmetini sunarken yol analizi çalışmalarını da yerine getirmektedir. Bu analiz çalışması, taşıma sürecinde kullanılacak olan aracın ve üzerinde taşıyacağı yükün zarar görmemesi, zamanında teslim noktasına ulaşabilmesi için yapılmaktadır. Hiçbir güvenlik tehdidinin olmaması halinde, yükleriniz araçlara yüklenerek zamanında teslim edilmektedir.

Ağır Yükler Rensa Taşımacılık İle Hafifler

Rensa Taşımacılık ile nakliyesini gerçekleştirmek istediğiniz standartların dışındaki hacme sahip ürünleriniz, ağır yükleriniz alanında uzman personelimiz ile birlikte güvenle yeni adreslerine ulaştırılır. Rensa olarak sizlere sunduğumuz bu hizmet ile standart dışı yüklerin standart araçlarla taşınamadığı durumlarda sizlerin her zaman yanında yer alıyor her aşamayı birlikte hallediyoruz Siz de ağır yük taşımacılığı konusunu araştırıyor, ürünlerinizin kalite ve güven ilkelerine sahip bir firma tarafından taşınmasını istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz..

 

Kaliteli Taşımacılık Hizmeti !

Sizde Kaliteli Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin İletişime Geçiniz.

Canlı Destek Hattı